TextileAsia Pakistan Fuarına Türkiye’den Milli Katılım

24 Mart 2023
komid-textileasia.png

24. TextileAsia Karachi Pakistan Fuarı, 10-12 Mart 2023 tarihlerinde Pakistan’ın Sind eyaletinin Karachi kentinde gerçekleştirildi. Merkür Fuarcılık tarafından düzenlenen organizasyonla fuara katılan KOMİD üyesi 8 firma ile Türkiye, fuara milli katılım gösterdi.

Açılış merasiminde T.C. Karachi Başkonsolosu Cemal Sangu, T.C. Ticaret Ateşesi Eyyüp Yıldırım, Pakistan Hazır Giyim Üreticileri Derneği Başkanı Shaikh Shafiq Jhok wala, Pakistan Kimya İthalatçıları Derneği Başkanı Sheikh Mohammad Nadeem, Karachi Kalkınma Ajansı Başkanı, Çin Ticaret Ateşesi, Endonezya, İran, Belarus ve Umman Büyükelçileri hazır bulundu.

Fuar alanında ürünlerini sergileyen KOMİD üyesi Epa Akın Makine, DMS Makine, LGM Grup, MCN Makine, Malkan Makine, Mesel Makine, Yazıcı Makine, Tems Makine yer aldı. Türkiye’den getirdikleri dikiş makine otomatları, ütü makinaları, kumaş press makinaları ve konfeksiyon katlama makinaları vb. ürünlerini fuar alanında sergileyen firmalarımızın bu ürünleri, ziyaretçiler tarafından büyük ilgiyle karşılandı.

Fuarın tüm önemli ziyaretçileri ilk olarak Hall 1’deki Türk firmalarını ziyaret etti

Tekstil imalatının ve hammadde ihtiyacının dünyaya arzının büyük çoğunluğunu gerçekleştiren Pakistan ve çevresindeki ülkelerden fuar alanına yoğun katılım gerçekleşti ve bu durum rakamlara da yansıdı. Fuara 221 yabancı, 270 Pakistanlı firma katılım gösterdi ve 3 gün boyunca tüm dünyadan gelen yaklaşık 35.000 kişi fuar alanını ziyaret etti. Fuara Türkiye’den başka Çin, İtalya, Almanya, Malezya ve BAE’den de katılım sağlanmıştır.

Fuarın tüm önemli ziyaretçileri ilk olarak Hall 1’de stant açan Türk firmalarını ziyaret ederek, stant alanlarında çalışan makinaları hakkında bilgi aldı. Üyelerimizden 7’si kendi makinalarını fuar alanında sergilerken, tüm firmalarımızın ürünleri ziyaretçilerin yoğun ilgisine maruz kaldı. Oldukça başarılı bir şekilde fuarı bitiren firmalarımız, ürünlerine ve firmalarına gösterilen ilgiden dolayı fuar alanından oldukça memnun ayrıldı.

KOMİD

İletişim

Ziya Gökalp Mah. Süleyman Demirel Bulvarı Mall Of İstanbul The Office No:7E Kat:17 D.No: 136

PK:34490 Başakşehir – İSTANBUL

İletişim Formu

ULUSLARARASI

FuarlarÜyelerimizin katılım gösterebileceği sektörel yurt içi ve yurt dışı fuarlar

Fuarlar

BİZİ

Takip Edin

Derneğimizin ve üyelerimizin en güncel videoları için Komid youtube kanalınıza abone olabilirsiniz.