20. Garmentech Bangladeş Fuarı Üç Yıl Aradan Sonra Düzenlendi

2 Şubat 2023
garmantech-fuari-21.jpg

Güney Asya tekstil pazarının önemli fuarlarından 20. Garmentech fuarı, 11 – 14 Ocak 2023 tarihlerinde Bangladeş’in Dakka kentinde pandeminin bitmesiyle üç yıl aradan sonra düzenlendi.

Nüfus yoğunluğu ve dünya perakende devlerinin üretimlerini yaptırdığı Güney Asya pazarı yıldan yıla daha fazla değer kazanıyor. Bölgeye yapılan tekstil yatırımlarının büyük çoğunluğunu üzerine çeken Bangladeş, nüfus yoğunluğu 3 milyar insanı bulan çevresindeki ülkelerin tekstil sektörü çalışanlarını Garmentech’te bir araya getirdi. Bangladeş tekstil pazarı, son yıllarda Türk tekstilcilerin gündemlerinde daha üst sıralara çıkıyor. Özellikle makine sektörümüzün güzide temsilcileri, bu seneki Bangladeş Fuarını yine es geçmedi.

Fuar alanında göze çarpan Robotech, Malkan, LGM Group, Filo, Autroy gibi yerli firmalar, kendi stand alanlarında ziyaretçilerine ürünlerini tanıtma fırsatı buldu. Ayrıca Epa, Özbilim, AGM, Alser, Makine gibi Türk markalarının mümessilliğini yapan Bangladeşli firmalar standlarına gelen müşterilerini fuar alanında ağırladı. Fuar alanı ve enerji hizmet konularında yetersizlikler görüldü.

 

KOMİD

İletişim

Ziya Gökalp Mah. Süleyman Demirel Bulvarı Mall Of İstanbul The Office No:7E Kat:17 D.No: 136

PK:34490 Başakşehir – İSTANBUL

İletişim Formu

ULUSLARARASI

FuarlarÜyelerimizin katılım gösterebileceği sektörel yurt içi ve yurt dışı fuarlar

Fuarlar

BİZİ

Takip Edin

Derneğimizin ve üyelerimizin en güncel videoları için Komid youtube kanalınıza abone olabilirsiniz.