Texprocess Katılımcı Üyelerimize T.C. Frankfurt Başkonsolosluğu Ticaret Ateşeliğimizin Bilgilendirme Yazısı

6 Nisan 2024
headline.jpg

23-26 Nisan 2024 tarihleri arasında düzenlenecek olan Techtextil / Texprocess Frankfurt Fuarına katılımınız çerçevesinde, T.C. Frankfurt Başkonsolosluğu Ticaret Ataşeliği tarafında tarafınıza bu bilgilendirme yapılmaktadır.

Sayın KOMİD Üyeleri,

 

Öncelikle çalışmalarınızda başarılar dileriz.

23-26 Nisan 2024 tarihleri arasında düzenlenecek olan Techtextil / Texprocess Frankfurt Fuarına katılımınız çerçevesinde, ataşeliğimizce tarafınıza bu bilgilendirme yapılmaktadır.

 

Almanya pazarına ihracat yapmak isteyen firmalarımızın ekteki bilgilendirme notunu incelemesinde yarar bulunmaktadır. Almanya pazarı ile ilgili birkaç bilgiyi sizinle paylaşmak isteriz.

Toplu e-maillerden ziyade (Spam gönderim olarak değerlendirilebilmektedir) yazışmaya (mektup gönderilmesine) büyük önem vermektedirler. Sizin ürününüze ilgi duyabileceğini düşündüğünüz – dar kapsamlı olarak – şirketler ile yazışmada, ürünlerin tanıtılmasında, Almanya’da randevular alınarak firmaların yerinde ziyaret edilmesinde büyük yarar görülmektedir.

Almanya’da, dış ülkelerden mal temin eden firmalar ise, ürünün kalite/fiyat performansının yanında, sürekli bir tedarikçiye, tedarik süreçlerinde devamlılığa ve kalite konularında servis sağlayabilen firmalara büyük öncelik vermektedirler. Belli kalıplara oturmuş ticari alışkanlıklarını değiştirmede çekingen olabilmektedirler. Bu sebeple hizmet kalitesi ve ürünün devamlılığı önem arz etmektedir. (Almanya’da mal almak isteyen yerli şirketler; mümkün olduğu müddetçe Almanya’da bir muhatap bulmayı tercih edebilirler.)

 

Veri tabanımızda bulunan sektörünüzle ilgili Almanya’da önde gelen firmaların bilgileri ekteki listede yer almaktadır. (Dosyaları incelemek için tıklayınız)

İlaveten Almanya’daki gümrük vergisi ve katma değer vergisi oranları ile ilgili bilgi notu da ekte tarafınıza iletilmektedir. (Dosyaları incelemek için tıklayınız)

Yine aşağıda iletilen linkten fuarın katılımcı listesine erişebilirsiniz. Seçenekleri filtreleyerek, katılımcılar ile ilgili ülke ya da sektör seçebilirsiniz.

https://techtextil.messefrankfurt.com/frankfurt/de/ausstellersuche.html (Techtextil Fuarı)

https://texprocess.messefrankfurt.com/frankfurt/de/ausstellersuche.html (Texprocess Fuarı)

 

Yurtdışına gerçekleştireceğiniz ihracatta, Ticaret Bakanlığı’nın desteklerinden faydalanabilirsiniz.

https://kolaydestek.gov.tr linkini inceleyerek sizin planlamalarınıza uygun desteklerimizden faydalanabilirsiniz. Söz konusu site, Ticaret Bakanlığı desteklerini kullanıcı dostu bir anlayışla firmalarımızın dikkatine sunmaktadır. Yurtdışı Pazar araştırması, yurtdışı rapor satın alma gibi destekleri özellikle lütfen inceleyiniz.

İlaveten yeni yürürlüğe konulan ve sizlerin e-ticarette daha etkin olmanıza katkı sağlayacak, tüm dünyadaki müşteriler ile daha hızlı buluşmanıza temel oluşturacak “E-Ticaret Sitelerine Üyelik Desteği”miz hakkında lütfen size iletilen linkteki bilgileri inceleyiniz (https://kolaydestek.gov.tr adresinde söz konusu destek hakkında bilgi yer almaktadır)


Bu vesile ile iyi çalışmalar ve iyi bayramlar dileriz.

Yusuf YERKEL

Ticaret Ataşesi/Handelsattache/Commercial Attache

T.C. Frankfurt Başkonsolosluğu/Generalkonsulat der Republik Türkei
Ticaret Ataşeliği/Büro des Handelsattaches
Kennedyallee 115-117
60596 – Frankfurt am Main

T: 00 49 (0) 69 689 709 11-12
F: 00 49 (0) 69 689 709 13

frankfurt@ticaret.gov.tr
www.ticaret.gov.tr

KOMİD

İletişim

Ziya Gökalp Mah. Süleyman Demirel Bulvarı Mall Of İstanbul The Office No:7E Kat:17 D.No: 136

PK:34490 Başakşehir – İSTANBUL

İletişim Formu

ULUSLARARASI

FuarlarÜyelerimizin katılım gösterebileceği sektörel yurt içi ve yurt dışı fuarlar

Fuarlar

BİZİ

Takip Edin

Derneğimizin ve üyelerimizin en güncel videoları için Komid youtube kanalınıza abone olabilirsiniz.