TEXPROCESS 2024 FUARI İZLENİMLERİ

4 Mayıs 2024
texprocess-2024.jpg

Sektör Liderleri ve Yenilikçi Teknolojiler Texprocess Fuarında Frankfurt’ta Buluştu. KOMİD Başkanı Haluk Akın, Geçen ayın sonunda gereçekleştirilen Almanya Texprocess Fuarı için değerlendirmelerde bulundu.

KOMİD Başkanı Haluk Akın; “Almanya’nın Frankfurt kentinde her iki yılda bir geleneksel olarak düzenlenen Texprocess fuarına bu yıl da KOMİD (Konfeksiyon Otomasyon Makine İmalatçıları Derneği) üyesi 9 firma katıldık. Techtextil fuarıyla eş zamanlı olarak düzenlenen etkinliğe dünyanın çeşitli ülkelerinden ziyaretçiler gelerek KOMİD üyeleriyle birçok görüşme ve iş birliği fırsatı buldular. Fuara KOMİD üyelerimizden Efatech, Epa, Lgm Group, Malkan, Mcn, New-Tech, Robotech, Seçkin ve Serkon firmaları katılım sağladı. Ayrıca Astaş, Durak, Fistaş ve Özen İplik gibi firmalar da ürünlerini ziyaretçiler ve alıcılarla buluşturma fırsatı buldu.

Fuara önceki yıllara göre daha nitelikli ve ilgili alıcılar ziyaretçi olarak geldi. Texprocess fuarında, üretim, tekstil ve esnek malzemelere yönelik en yeni makine, ekipman, süreç ve hizmetler vitrine çıkarıldı. KOMİD üyesi firmalar da son yeniliklerini sergileyerek dünya tekstil pazarındaki konumlarını güçlendirmek ve pazardaki paylarını artırmak için hazır bulundular. Türkiye’nin konfeksiyon makine üreticileri, dünya tekstil piyasasında öne çıkan markalarla bir araya gelerek güçlerini sergilediler.’’ dedi.

Sözlerine devam eden Akın; “KOMİD derneğimiz daha genç bir dernek olmasına rağmen kısa sürede aldığı yolla Almanya’da iki yılda bir düzenlenen Texprocess fuarının danışma kuruluna dahil edilmiştir.” dedi.

Sonuç olarak KOMİD Başkanı Haluk Akın; “Bu yılki Texprocess fuarı, tekstil endüstrisindeki yenilikleri takip eden ve sektördeki güncel gelişmeleri yakından izleyen herkes için önemli bir fırsat sunmuştur.’’ Şeklinde sözlerini tamamladı.

KOMİD

İletişim

Ziya Gökalp Mah. Süleyman Demirel Bulvarı Mall Of İstanbul The Office No:7E Kat:17 D.No: 136

PK:34490 Başakşehir – İSTANBUL

İletişim Formu

ULUSLARARASI

FuarlarÜyelerimizin katılım gösterebileceği sektörel yurt içi ve yurt dışı fuarlar

Fuarlar

BİZİ

Takip Edin

Derneğimizin ve üyelerimizin en güncel videoları için Komid youtube kanalınıza abone olabilirsiniz.