KOMİD’den, IGM 27. Uluslararası Konfeksiyon Makineleri Fuarı’na Tam Destek

10 Şubat 2022
igm2022-fuar.jpg

IGM 2022 Fuarı’na katılacaklarını açıklayan Konfeksiyon Otomasyon Makine İmalatçıları Derneği (KOMİD) ile iş birliği protokolü imzalandı.

Değerli üyelerimiz,

Geçtiğimiz günlerde üyelerimizin katılımıyla gerçekleştirdiğimiz istişare toplantısı neticesinde; 20 yılı aşkın bir süredir yapılan “Tüyap Konfeksiyon Makineleri Fuarı” nın devamı niteliğinde olan ve Tüyap & Teknik Fuarcılık ortaklığıyla düzenlenecek IGM – İstanbul Uluslararası Konfeksiyon Makineleri Fuarı’na katılma yönünde ortak bir karar alınmıştır.

Bu kararın alınmasındaki en önemli faktörler arasında;

1- IGM Fuarı’nın uzun yıllardır süregelen bir fuarın devamı ve bu konuda bir uzmanlığa sahip olması,

2- Fuarın uluslararası alanda bilinirliği olması,

3- Organizatörlerin yurt dışı ziyaretçilerin katılımı için gereken tüm tanıtım yatırımını fazlasıyla yapacakları konusunda garanti vermiş olmaları,

4- KOMİD üyelerine gereken maksimum indirimlerin sağlanmış olması,

5- İthalatçı firmalara geçmişte sağlanan haksız avantajların elimine edilmiş olması sayılabilir.

 

Diğer yandan IGM Fuarı’na alternatif olarak sonradan ortaya atılan fuarın; tamamen ithalat yapan makineciler tarafından desteklendiği, iç pazar odaklı olduğu, uluslararası düzeyde bilinirliğinin olmadığı, hatta fuar alanının dahi henüz kesinleşmediği, dolayısıyla katılımcılar için ayrılan hol ve stant yerleri belirsiz durumda olduğu, bu nedenle sözleşmelerinde hukuken muallakta kaldığı bir organizasyon görüntüsünde olması, bu kararın alınmasında etkili olmuştur. Son tahlilde; ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik dar boğazdan biz üreticilerin en önemli ve sürdürülebilir çıkış yolu ihracattır. Derneğimizin ana kuruluş amaçlarının başında da; hem üretici firmalarımızın ihracat payını arttırmak hem de birbirimizle iletişim ve dayanışma içerisinde olarak hem iç pazarda hem de dünya genelinde birlikte büyümek, birlikte tasarruflar ve ortak kazanımlar sağlayabilmek gelmektedir.

Bu ana hedefler doğrultusunda; siz değerli üyelerimizin dernek MYK’muza gereken destekleri vermeye devam edeceğinize olan sarsılmaz inancımla, şahsım olarak sizler için elimden gelenin en iyisini yapmaya devam edeceğim konusunda sizleri temin ederim.

Saygılarımla;

Haluk AKIN

Başkan

 

KOMİD

İletişim

Ziya Gökalp Mah. Süleyman Demirel Bulvarı Mall Of İstanbul The Office No:7E Kat:17 D.No: 136

PK:34490 Başakşehir – İSTANBUL

İletişim Formu

ULUSLARARASI

FuarlarÜyelerimizin katılım gösterebileceği sektörel yurt içi ve yurt dışı fuarlar

Fuarlar

BİZİ

Takip Edin

Derneğimizin ve üyelerimizin en güncel videoları için Komid youtube kanalınıza abone olabilirsiniz.