Özkan MANAV

Kendisinden başka 3 kardeşi daha olan Özkan Manav, kardeşlerinin 2’ncisi olarak 1966 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. 1982 yılında Özel Tarhan Koleji’nden mezun olduktan sonra, dede mesleği olan yaş Sebze - Meyve Hal’inde işine kabzımallık ile başlamıştır. 1995 yılında kardeşleri ile karar alıp Adana’da narenciye üretimine başladılar. 2005 yılına kadar 1500 dönüm narenciye bahçesi ekildi. Yıllık 13 ile 15 milyon ton narenciye üretimi yaparak yurtdışı ihracatında hızla büyüme kaydettiler.

2010 Yılında MNV İnşaat adında bir firma kurmuş ve inşaat sektöründe de birçok hizmetler vermiştirler. Ve vermeye devam etmektedirler. 2015 yılında emlak sektörü için Amerika Birleşik Devletleri - Houston şehrinde “MNV Investment LLC” adında yeni bir şirket kurmuştur. Houston şehrinde yatırımları devam etmektedir.

2018 yılında ise LGM GROUP Ütü Makinaları ve Enerji San. Tic. Ltd. Şti' ne kurucu olarak ortak olmuş ve uluslararası alanda da tanınan Levent Şimşek ile tüm dünyada, uluslararası standartlara uygun yüksek teknolojik ütü- pres makinalarının üretimine İstanbul Esenyurt’da şimdilik 7.000 m² ‘lik bir alanda başlamıştır. Ar-Ge ve üniversitelerden aldığı destekle kalite ve tasarım hedefini üst seviyeye taşımıştır. Kısa sürede sektördeki fuarlara katılarak ülkemizi ve firmayı en iyi şekilde temsil etmişlerdir. LGM GROUP’ un hedefi önümüzdeki 10 yıl içinde dünya çapında ilk 3’e girmek ve Türkiye’mizi en iyi şekilde temsil etmektir.

İngilizce bilen Özkan Manav evli ve iki çocuk babasıdır.

TürkçeEnglish