Hüseyin KESKİN

1974 Samsun doğumlu olan Hüseyin Keskin, çalışma hayatına 1991 yılında, konfeksiyon üretimi yapan Petek Tekstil firmasında başladı. Farklı tekstil firmalarında bir müddet daha çalıştıktan sonra 2000 Yılında Astaş/Juki firmasında Teknisyen olarak işe başlayan Hüseyin Keskin, 2003 yılına kadar süren bu çalışmaları esnasında tekstil sektöründe atölyelerin teknik ihtiyacı, tekstil makinalarının özellikleri, iyileştirilmeleri ve üretime yönelik sorunlarını çözmek için gözlem ve müdahale imkanı buldu.

Uzun yıllar içinde bulunduğu sektörde edindiği tecrübeler ile ülkemize tamamen yurtdışından ithal edilen Jean üretim dikiş otomatlarını, yerli marka olarak üretmeyi, sektörün ihtiyaçlarına göre geliştirmeyi ve yurt dışına da ihraç ederek rekabete girmeyi kendine misyon edindi.

Bu misyon ve vizyon heyecanı ile 2004 yılında kurmuş olduğu Asil Grup Makine Ltd. Şti ile AGM Special markası altında seri olarak sektöre yönelik makinalar üretmekte ve ihtiyaçlara göre ürettiği makinaları sürekli geliştirmektedir. Diğer yandan oluşturduğu Ar-ge bölümü ile de sektörün yeni ve farklı ihtiyaçlarına yönelik bir takım çalışma faaliyetleri yaparak hayata geçirme fırsatı buldu.

Halen Asil Grup Makine Ltd. Şti.’nde ülkemize ve sektöre hizmet etme azmi ile Türkiye pazarında lider olduğu makinalarıyla, dünya pazarlarından daha fazla pay almak için gece gündüz çalışmaya devam eden Hüseyin Keskin evli ve dört çocuk babasıdır.

TürkçeEnglish